Nissan, galvenā Japānas automobiļu ražotāja, vēsture

17-авг, 13;33 admin 1463
Nissan pamatoti var saukt par Japānas ekonomisko brīnumu, jo kopā ar Toyota un Mitsubishi tas veicina nepieredzēti augošās saules zemes IKP pieaugumu. Viss sākās 1933. gadā, kad abu uzņēmumu apvienošanās rezultātā parādījās Nissan Motor, kas specializējās Datsun automašīnu dažādu modifikāciju ražošanā.
Tomēr šis zīmols joprojām pastāv mūsdienās. Tas tika pārtraukts 1986. gadā, bet uzņēmuma vadība nolēma atdzīvināt vēsturisko zīmolu un 2013. gadā atsāka Datsun mašīnu ražošanu montāžas līnijās Japānā.

Nissan sāka paplašināties ASV un Eiropas tirgos pagājušā gadsimta 50. gados. Sākumā lietas bija pieticīgas, jo Rietumu patērētājiem nebija ne mazākās nojausmas par austrumu automobiļu rūpniecības kvalitāti. 60. gados Taivānā tika izveidota pirmā aizjūras ražotne ar divām montāžas līnijām.
Jau 70. gados Nissan kļuva par lielāko automašīnu eksportētāju uz Rietumu valstīm. Pateicoties savam tirdzniecības flotei, kas ievērojami samazināja saražotās produkcijas pārvadāšanas izmaksas pāri okeānam. Jau 80. gados uzņēmuma gada automašīnu pārdošanas apjomi pārsniedza 20 miljonus vienību. 90. gados Nissan veidoja 17% no visiem pasaules tirgū pārdotajiem transportlīdzekļiem.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/