Grūti laiki Nissan

17-авг, 13;34 admin 1490
Jums, iespējams, radās iespaids, ka Nissan ir absolūti neievainojams uzņēmums, kurš necieta grūtības un jau no pirmajām tā dibināšanas dienām saņēma viena no lielākajiem automašīnu ražotājiem statusu pasaulē. Tomēr tas tā nav, un vēsture zina daudzus gadījumus, kad Japānas koncerns burtiski atradās uz drupas robežas.
Tātad 90. gadu vidū uzņēmums burtiski atradās uz drupas robežas. Tās parādi sasniedza 12 miljardus dolāru, un faktiskais bankrots bija paredzēts tuvāko nedēļu laikā. Pārdošana izglāba uzņēmumu. 1999. gadā franču autoražotājs Renault nopirka akciju kontrolpaketi.

Tā rezultātā par Nissan vadītāju kļuva Karloss Ghosns, kuram izdevās izvest uzņēmumu no krīzes. Viņš ir ieguvis lielu cieņu Japānas uzņēmēju biznesa aprindās.

Nissan bija arī citas problēmas. Piemēram, 2011. gadā rūpnīcas tika apturētas spēcīgas zemestrīces dēļ. Cunami katastrofa Fukušimas atomelektrostacijā ietekmēja arī galvenā autoražotāja darbību, kurš cieta ievērojamus zaudējumus.
Pašlaik pašai Nissan vadībai pieder 14% Renault akciju un tā diezgan stingri atrodas uz kājām. Jauni automašīnu un elektrisko transportlīdzekļu modeļi atbilst mūsdienu kvalitātes standartiem un raugās nākotnē.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/